ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcielu
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

„ASYSTENT OSOBISTY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ” - edycja 2023 NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU RESORTOWEGO MINISTRA RODZINY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Informacja ogłoszona dnia 2022-10-26 12:46:39 przez Tomasz Kiełbik

Akapit nr 1 - brak tytułu

Gmina Trzciel w 2023 roku zamierza przystąpić do realizacji programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2023 współfinansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.
W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcielu, zamierza przeprowadzić rozeznanie potrzeb wśród mieszkańców  naszej gminy w odniesieniu do w/w programu.
Powyższy program ma na celu zapewnienie dostępności do usług asystencji osobistej tj. wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osób z niepełnosprawnościami.
Adresatami programu są:
  1. dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji, oraz
  2. osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o niepełnosprawności:
  1. o stopniu znacznym lub
  2. o stopniu umiarkowanym lub
  3. traktowane na równi do wyżej wymienionych zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 573 z późn. zm.).
Program ma również na celu przeciwdziałanie dyskryminacji osób niepełnosprawnych, zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz umożliwienie uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, społecznych oraz sportowych. Zadaniem asystenta będzie wsparcie przy wykonywaniu codziennych czynności m. in. przy załatwianiu spraw urzędowych, robieniu zakupów, dotarciu na rehabilitacje, zajęcia terapeutyczne itp.
W związku z powyższym Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcielu informuje, że można zgłaszać osoby, które wymagają zapewnienia takiego wsparcia w ramach programu oraz osób chętnych do świadczenia w/w usług.
Osoby mogące świadczyć usługi asystencji osobistej nie mogą być członkami rodziny uczestnika. Ponadto muszą posiadać dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osobisty osoby opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta; lub posiadające co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu; lub wskazane przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, pod warunkiem, że osoba wskazana spełnia przynajmniej jeden z warunków, o których mowa powyżej.
 
Powyższe informacje prosimy przekazać w terminie do dnia 04.11.2022r. do Ośrodka Pomocy Społecznej, Plac Zjednoczenia Narodowego 9; 66-320 Trzciel lub pod nr tel. 95 743 1414 lub e-mail:

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzcielu
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2022-10-26
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
.
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2022-10-26 12:46:18
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Tomasz Kiełbik
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2022-10-26 12:46:39
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Tomasz Kiełbik
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-10-26 12:58:16
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1839 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony